Pałac i Folwark Nemino
Pałac i Folwark Nemino oddaje do dyspozycji swoim gościom 39 komfortowo urządzonych pokoi, w tym apartament z oddzielnym salonem, niezależnym wejściem oraz dwa pokoje typu Superior z balkonami oraz trzy pokoje Superior z tarasem- widok na ogród i las. Z pokoi rozpościera się widok na pole golfowe, staw lub ogród i wybieg dla koni. Każdy pokój wyposażony jest w komfortowe łóżko, lampki i szafki nocne, szafę garderobianą, duże lustro, telewizję LCD (naziemną oraz satelitarną), stolik z krzesłem, dostęp do internetu, wody, zestaw ręczników. Każdy z pokoi posiada również łazienkę z prysznicem, w której do dyspozycji każdego gościa są kosmetyki hotelowe. Na recepcji dostępne są również koce, leżaki, suszarki do włosów i czajnik. Do dyspozycji Gości jest Sala Bilardowa, mini kino oraz kącik zabaw dla dzieci.
 
Historia
Pierwszą informację o Łyśniewie zawdzięczamy Krzyżakom, którzy przywłaszczając na przełomie 1308/1309 roku Pomorze Gdańskie przejęli w bezpośrednie władanie ziemie należące dawniej do książąt, w tym tereny dzisiejszego Łyśniewa. Na nowo pozyskanym terytorium nastąpił rozwój osadnictwa powiązany z karczowaniem lasów i zakładaniem nowych osad. Pierwsza historyczna wzmianka o wiosce nad Bukowiną pochodzi z "Wielkiej Księgi Czynszowej Zakonu Krzyżackiego", gdzie pod rokiem 1437/1438 odnotowana została pod nazwą Lyssenow. Wioska w całości stanowiła własność Zakonu. Podstawą uwzględnienia Łyśniewa w Krzyżackim rejestrze był czynsz, jaki pobierano za funkcjonowanie młyna oraz użytkowanie ziemi [2].

 
Las
Wielowiekowa niezmienność granicy przyczyniła się do określenia kompleksu leśnego przylegającego do Łyśniewa mianem "lasu królewskiego" [4]. Jest to swoistego rodzaju pamiątka po okresie kiedy Łyśniewo stanowiło własność królewską (1466-1772), jak i jednoznaczne podkreślenie przynależności do Polski. Las stanowił ostatnie posiadłości Króla w miejscu styku okręgu Bytowskiego z okręgiem Lęborskim. Za tym lasem, gdzie wzdłuż całej zachodniej strony przebiegała granica, kończyła się władza króla, a tym samym kończyła się Polska. Obecnie "las królewski" jest częścią Leśnictwa Kamionka wchodzącego w skład Nadleśnictwa Kartuzy.

 
Młyn wodny
